COVID -19 - MJERE ZA DOLAZNE INOZEMNE STUDENTE

Na temelju najnovijih uputa i preporuka Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, Stožera civilne zaštitei Sveučilišta u Rijeci, dolazni inozemni studenti moraju poštivati sljedeće mjere...

-          studenti koji dolaze iz EU zemalja nemaju nikakvih mjera testiranja i samoizolacije;
-          studenti koji dolaze iz trećih zemalja imaju obaveznu mjeru samoizolacije od 14 dana ili PCR test ne stariji od 48h do dolaska u Republiku Hrvatsku.

SMJEŠTAJ
Mjeru samoizolacije i karantene nije moguće provesti u studentskim domovima. Osobe koje dolaze iz takvih zemalja moraju se obratiti epidemiolozima za daljnje upute i postupanje.
Osobe koje borave u domu ukoliko obole ili im se propiše mjera samoizolacije moraju napustiti dom. Za daljnji smještaj trebaju se obratiti za uputu epidemiolozima i ili Stožeru.

COVID-19 - MEASURES FOR INCOMING FOREIGN STUDENTS

According to the latest instructions and recommendations given by the Ministry of Science and Education of the Republic of Croatia, Civil Protection Headquarters, and the University of Rijeka, the incoming students should comply with the following measures:
-          students who arrive from EU countries do not have to test nor self-isolate
-          students who arrive from non-EU countries have to self-isolate for 14 days or have a PCR test not older than 48 hours when entering Croatia.

ACCOMODATION
Quarantine and self-isolation may not be done in students and other quests may not be done in dormitories.
Persons coming from these countries should contact epidemiologists for further instructions and treatment.
Persons who stay in the dormitory and in this period get sick or are prescribed self-isolation have to leave the dormitory. For further accommodation they should address epidemiologists or the Civil Protection Headquarters.