Nagrada Zaklade Sveučilišta doc. dr. sc. Vilku Petriću 2019.

Upravni odbor Zaklade Sveučilišta u Rijeci, a na prijedlog stručnog povjerenstva, na svojoj je 83. sjednici donio Odluku o dodjeli nagrada Zaklade Sveučilišta u Rijeci za kalendarsku godinu 2018.

Nagrada Zaklade Sveučilišta u Rijeci svake se godine dodjeljuje najzaslužnijim mladim i iskusnim znanstvenicima i umjetnicima koji su iznimnim doprinosom u znanstveno-istraživačkom i umjetničkom radu, odnosno svojim javnim i sveukupnim djelovanjem pridonijeli razvoju znanosti i umjetnosti na Sveučilištu u Rijeci, te akademskoj i široj zajednici.

Za kalendarsku godinu 2018. ukupno je dodijeljeno pet nagrada, jedna u kategoriji mladi znanstvenik, tri u kategoriji znanstvenik, te nagrada za životno djelo.

Svečana dodjela godišnjih nagrada bit će održana 12. prosinca 2019. s početkom u 12:00 sati na rektoratu Sveučilišta u Rijeci (dvorana Aula Magna, Trg braće Mažuranića 10).