Predstavljanje klapa na kolegiju Folklorna glazba 2019.

ZAKANTAJMO KAKO SU NAS VADILI, naziv je programa Muške i Ženske klape Kastav, koji je predstavljen na Učiteljskom fakultetu 11. prosinca 2019. godine u sklopu realizacije nastave iz kolegija Folklorna glazba za studente 4. godine Učiteljskog studija i 3. godine preddiplomskog sveučilišnog studija Rani i predškolski odgoj i obrazovanje.
Kolegij drži Darko Đekić, prof., viši predavač

Cilj programa je poticanje zanimanja mladih generacija za vrijednu tradicijsku kulturu. Klape su bogatim izborom pjesama, na veliku radost i oduševljenje studenata, dočarale zakonitosti, posebnosti i jedinstvenosti glazbene baštine nastale na temeljima čakavštine kojom se govori duž čitave obale Jadrana.

Kroz stručno vodstvo o povijesti klapskog  pjevanja do danas, vodio nas je Saša Matovina.

Klape su svojim pjevanjem  dočarale pjevanje na istarskoj ljestvici te tradicijsko klapsko pjevanje Dalmacije - dva dragulja našeg izvornog i jedinstvenog kulturnog nasljeđa koja  se nalaze na popisu nematerijalne kulturne baštine UNESCO-a.