Međunarodni projekt - Unaprjeđivanje inkluzivnosti inicijalnog obrazovanja odgojitelja djece rane i predškolske dobi

Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Ured UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s Učiteljskoim fakultetom Sveučilišta u Rijeci, Filozofskim fakultetom Sveučilišta u Splitu, Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku te Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli provode projekt „Unaprjeđivanje inkluzivnosti inicijalnog obrazovanja odgojitelja djece rane i predškolske dobi“.

U okviru projekta izrađen je Kurikul za edukatore sveučilišnih nastavnika | UNICEF Hrvatska s ciljem unaprjeđivanja inkluzivnosti inicijalnog obrazovanja odgojatelja djece rane i predškolske dobi.

Objavljena je i druga po redu publikacija pod nazivom Analiza inkluzivnosti studijskih programa za inicijalno obrazovanje odgojitelja djece rane i predškolske dobi.

Opremljen je inkluzivni kabinet Učiteljskog fakulteta. VIŠE