Održan Završni skup Erasmus+ projekta ALGOLITTLE 2022.

U ponedjeljak, 13. lipnja 2022. godine održan je završni skup Erasmus+ projekta „Algoritamske vještine razmišljanja kroz učenje uz igru za programersku pismenost budućih naraštaja – ALGOLITTLE“ na Učiteljskom fakultetu.

Skup za je otvorila dekanica Učiteljskog fakulteta u Rijeci prof. dr. sc. Lidija Vujičić, a pozvano predavanje o vještinama algoritamskog razmišljanja u predškolskom odgoju i obrazovanju održala prof.dr. sc. Marta Licardo s Pedagoškog fakulteta Sveučilišta u Mariboru. Rad projektnog tima Učiteljskog fakulteta i rezultate predstavile su doc. dr. sc. Jasminka Mezak i  doc. dr. sc. Lucija Jančec, a studentica Petra Linčić prikazala je iskustva studenata kao ciljne skupine projekta, nakon čega su sudionicima demonstrirani primjeri korištenja robota primjerenih predškolskom uzrastu kao i interaktivne slikovnice i igre.