1. SUPERVIZIJA 29.9.2021.

Sažetak prve održane supervizije: 29. 9.2021.

Održana je prva online supervizija za drugu skupinu dječjih vrtića, osnovnih škola i srednjih škola uključenih u projekt PROMEHS, 29. rujna 2021. godine, na kojoj je bilo prisutno 30 odgajatelja, učitelja i nastavnika. Tijekom vremena od 17,00 do 18,15h odgajatelji, učitelj i nastavnici su iznosili svoja iskustva i dojmove na osnovu samorefleksija koje su vodili u okviru izvedbi aktivnosti PROMEHS kurikula za mentalno zdravlje. Tijekom online sastanka prikazani su primjeri provedbe PROMEHS-aktivnosti kod svih uzrasta djece koja su uključena. Prisutni sudionici su iskazali visoko zadovoljstvo provedbom PROMEHS-aktivnosti, kako vlastito tako i visoko zadovoljstvo djece/učenika te roditelja koji su aktivno uključeni u provedbu kurikula. Pored primjera dobre prakse, sudionici su iznosili i izazove s kojima se susreću, te različte načine suočavanja s istima čime se provedba supervizije još jednom pokazala izvrsnim načinom i alatom razmjene iskustava, te rješavanja prisutnih izazova. Općenito, gotovo svi uključeni su započeli s provedbom aktivnosti koje se fleksibilno mijenjaju ovisno o interesima i potrebama djece/učenika, kao i mogućnosti izvedbe PROMEHS-aktivnosti u odnosu na postojeći nastavni plan i program, te druge preventivne programe koji se istovremeno u školama provode. Na superviziji je dogovoreno da će se tijekom listopada održati webinar za uključene roditelje djece/učenika iz vrtića, osnovnih i srednjih škola, o čemu će svi uključeni biti na vrijeme informirani. Također, dogovoreno je da će slijedeća supervizija biti u zadnjem tjednu listopada s početkom u 17,30h.