Radionica 2012. - Ne budi panj!

Što možemo učiniti za kulturu našeg grada?

03. listopada 2012. godine u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku, održana je radionica pod nazivom „Što možemo učiniti za kulturu našeg grada?“. Radionica je provedena nakon predstave „Od kolijevke pa do groba“ kazališne radionice „Malik“, a vodile su je studentice Učiteljskog fakulteta: Ivana Knapić, Anja Martinac i Martina Matovina pod mentorstvom doc. dr. sc. Sanje Tatalović Vorkapić. Radionica je jedna u nizu radionica koje se provode u sklopu projekta Odjela za kulturu Grada Rijeke i Sveučilišta u Rijeci pod nazivom „Unapređenje studentskog standarda u domeni kulture“ (USSUD), a studentice Učiteljskog fakulteta su raspravljale o postojećem stanju angažiranosti mladih u kulturi grada Rijeke, kao i postojećim programima kulture koji im to omogućuju. Premda predstava obrađuje kritiku na temu školskog sustava u našoj zemlji, u svojoj poruci nosi i vrijednosni sustav mladih i društva u kojem živimo, te se u tom kontekstu razmatralo i mišljenje mladih o kulturnim programima našeg grada. A, kako je to izgledalo na samoj radionici možete vidjeti ovdje.