Međunarodne aktivnosti studentica s UFRI 2018.

Studentice  Učiteljskog fakulteta u Rijeci: Petra Skočić, Adriana Šimunović, Iva Guštin, Marinela Andrić, Irma Rizvić i Tena Pejčić, pod mentorstvom doc.dr.sc. Vilka Petrića aktivno su sudjelovale na međunarodnoj ljetnoj školi Summers School – Outdoors in Czechiaod 22. do 27. lipnja.

Kroz različite sportske aktivnosti izmjenjivale su iskustva, stekle nova znanja kroz integraciju kineziologije i geografije te uspostavile kvalitetne odnose sa studentima s tri renomirana Sveučilišta: Faculty of Teacher Education, VIA University College, Denmark; Faculty of Education, University of Ljubljana, Slovenia; i Faculty of Education, Masaryk University, Czechia.
Studentice su uspješno položile sve predviđene zadatke, zaslužile međunarodni certifikat i 8 ECTS bodova. Pokazale su zavidno znanje i zrelost te dobile nekoliko poziva za nastavak međunarodnih aktivnosti u iznimno vrijednim studentskim projektima.