Održana vježba evakuacije i spašavanja 2022.

Vježba evakuacije i spašavanja zaposlenika i studenata Filozofskog i Učiteljskog fakulteta iz zgrade održana je 10. ožujka 2022. godine s početkom u 11:00 sati uz sudjelovanje vatrogasaca Javne vatrogasne postrojbe Grada Rijeke.

Na vježbi su sudjelovali studenti/ice Filozofskog fakulteta iz predavaonice F-402/IV. kat, studenti/ice Učiteljskog fakulteta iz predavaonice U-308/III. kat te zaposlenici/ce stručnih službi Filozofskog i Učiteljskog fakulteta sa I. i II. kata zgrade.

Vježba je započela u 11:00 sati simulacijom požara unutar zgrade te oglašavanjem požarnog alarma po kojem je započela evakuacija gore navedenih studenata i zaposlenika.

Nakon izlaska iz zgrade po evakuacijskim putevima
prema Planu evakuacije, studenti i zaposlenici Učiteljskog fakulteta okupili su se na predviđenom mjestu okupljanja (zelenoj površini na sjevernoj strani zgrade) čime je vježba uspješno završila.