Pedagogija održivog razvoja i rad s potražnim psima 2022.

Dana 8. lipnja 2022. godine na Učiteljskom fakultetu u Rijeci, u sklopu kolegija Pedagogija održivog razvoja, nositeljice kolegija izv. prof. dr. sc. Dunje Anđić, gostovali su Matko Škalamera, djelatnik HGSS RIJEKA i Ureda Civilne zaštite Rijeka i njegov potražni pas Tomas.

Gost je održao predavanje studentima druge godine prediplomskog sveučilišnog studija Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja i studentima četvrte godine integriranog sveučilišnog Učiteljskog studija o radu s potražnim psima (K-9).

Na predavanju su studenti upoznati s brojnim aktivnostima vezanima uz djelatnosti Udruga, obuke, treninge i potrage sa potražnim psima. Iznesena su i brojna iskustva s terena uz demonstraciju nekoliko specifičnih vještina.

Na kraju je Matku Škalameri uručena zahvala, a predavanje je završilo skupnom fotografijom sa studentima i Tomasom.