Okrugli stol na temu: Značaj internacionalizacije u stvaranju poticajnog okruženja za učenje i poučavanje 2022.

U organizaciji Učiteljskog fakulteta u Rijeci, dana 9. lipnja 2022. godine održan je međunarodni okrugli stol na temu: Značaj internacionalizacije u stvaranju poticajnog okruženja za učenje i poučavanje.

Iznijeta su iskustva mobilnosti nastavnika i pridat je značaj međunarodnoj suradnji u stvaranju poticajnog okruženja za razvoj kompetencija nastavnika i studenata.

Sudionici okruglog stola, uz podršku Sveučilišta u Rijeci bili su:
prof. dr. sc. Marta Žuvić, prorektorica za studije, studente i osiguravanje kvalitete Sveučilišta u Rijeci;
prof. dr. sc. Lidija Vujičić, dekanica Učiteljskog fakulteta u Rijeci;
izv. prof. dr. sc. Darjo Felda, prorektor za študijske zadeve Univerze na Primorskem;
prof. dr. sc. Mara Cotič, dekanica Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem;
prof.dr.sc. Milena Valenčič Zuljan, Pedagoški fakultet Univerze u Ljubljani;
izv.prof.dr.sc. Darjo Zuljan, Pedagoški fakultet Univerze na Primorskem;
izv. prof. dr. sc. Petra Pejić Papak, prodekanica za nastavu i studente Učiteljskog fakulteta u Rijeci;
izv. prof. dr.sc. Marinko Lazzarich, prodekan za znanost Učiteljskog fakulteta u Rijeci;
doc.dr.sc. Vilko Petrić, urednik časopisa Odgojno-obrazovne teme.

Tijekom susreta predstavljena je i znanstvena monografija Poticajno okruženje za učenje i poučavanje: razvoj kompetencija studenata, urednika Petre Pejić Papak, Darja Zuljana i Lidije Vujičić.