Likovna radionica za djecu 2022.

U sklopu ciklusa „UNIRI za Cresane“ 15.10.22. održana je likovna radionica Slikovnica i ilustracija – naslikajmo priču pod vodstvom doc.dr.sc. Zlate Tomljenović. Radionica se održala u novoobnovljenoj palači Moise u gradu Cresu, a bila je namijenjena djeci između šest i dvanaest godina. Djeca su se upoznala s osnovnim pojmovima vezanima za slikovnicu odnosno ilustraciju, s primjerima ilustracija iz umjetnički vrijednih slikovnica te s jednom od kombiniranih slikarskih likovnih tehnika, čijom su primjenom, eksperimentirajući istražujući materijal kroz igru, izradili vlastite likovne uratke.

U Palači se održava niz znanstveno-popularnih predavanja i radionica koje mogu prijaviti svi djelatnici Sveučilišta (kao korisnika i nositelja edukacijskih i znanstvenih sadržaja), sukladno misiji i društvenoj odgovornosti doprinošenja zajednici, kako kroz razvoj kvalitetnih istraživanja u području humanističkih i društvenih znanosti, tako i kroz organizaciju obrazovnih programa za zainteresirane građane.