Izložba ilustracija studenata Učiteljskog fakulteta 2023.

Dana 11. siječnja 2023.  je u prostoru galerije Dječje kuće otvorena izložba ilustracija studenata Učiteljskog fakulteta u Rijeci. Na izložbi svojim likovnim uratcima sudjeluju studenti studija RPOO i Učiteljskog studija, a ilustracije su nastale tijekom ak. g. 2020./2021. i 2021./2022. u okviru izbornih predmeta Likovno oblikovanje i Izvannastavne likovne aktivnosti, nositeljice doc. dr. sc. Zlate Tomljenović.

Najveći dio izložbe čine ilustracije nastale prema tekstu o životu i djelu naše poznate književnice Ivane Brlić Mažuranić, kojeg su također osmislili studenti u okviru izbornoga predmeta Pisano stvaralaštvo, nositeljice doc. dr. sc. Maje Opašić. Polazišno načelo u oblikovanju ilustracija bilo je vezano za istraživanje u materijalu, kombiniranje više likovnih tehnika, eksperimentiranje slikarskim teksturama te traženje individualnog likovnog rješenja povezanog s literarnim predloškom. Na temelju teksta i ilustracija nastalih prema njemu osmišljena je i tiskana slikovnica Priča o Ivani. Na izložbi također sudjeluju i studenti s ilustracijama nastalih prema slobodnom izboru omiljene slikovnice, za koju su osmislili vlastito vizualno rješenje naslovne strane.