Terenska nastava u Pomorskom i povijesnom muzeju 2023.

Studenti treće godine RPOOa su 29. ožujka 2023., u sklopu izbornog kolegija Sociologija djetinjstva nositeljice Željke Ivković Hodžić, posjetila izložbu Djetinjstvo iza željezne zavjese u Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja Rijeka. Izložbom nas je vodila njezina autorica, muzejska savjetnica dr. sc. Tea Perinčić.

Studenti su imali priliku upoznati se s djetinjstvom svojih roditelja, baka i djedova te saznati kako su modernizacijski procesi i globalni konzumerizam oblikovali igru, igračke i slobodno vrijeme djece i tinejdžera u SR Hrvatskoj. Ovom temom izložba se izvrsno uklopila u lekcije o društvenim konstrukcijama djetinjstva koje se obrađuju na početku kolegija. Posebno nas je razveselio i raznježio trenutak kad je studentica Natali Hlača prepoznala među muzejskim eksponatima fotografiju svoje majke kao male djevojčice i njezinog plišanog medvjedića. Zahvaljujemo kustosici Tei Perinčić i nadamo se ponovnom susretu!