Gostovanje izv. prof. dr. sc. Marinka Lazzaricha na talijanskome sveučilištu 2023.

Profesor Marinko Lazzarich je u sklopu Erasmus programa mobilnosti nastavnoga osoblja od 8. do 12 svibnja 2023. godine gostovao na Sveučilištu Insubria u Comu (Italija). Na Dipartimentudi scienze umane e dell’innovazione per il territorio (Odsjeku za humanističke znanosti i inovacije teritorija) održao je nekoliko predavanja studentima slavistike u okviru kolegija Scienze della mediazione interlinguistica e interculturale (Znanosti o međujezičnom i međukulturnom posredovanju).

Gostujuća je mobilnost nastavak uspješne suradnje profesora Lazzaricha s kolegama Sveučilišta Insubria budući da već nekoliko godina sudjeluje u radu Znanstvenoga vijeća CERM-a (Centro di Ricerca sulle Minoranze / Centra za istraživanje manjina), kao vanjski član.

Tijekom boravka u Comu bilo je riječi o mogućnostima suradnje između dviju institucija, razmjeni nastavnoga osoblja i studenata u okviru Erasmus programa mobilnosti.