Znanstvena konferencija 2012.

Povodom završetka prve generacije studenata Sveučilišnog diplomskog studija Rani i predškolski odgoj i obrazovanjeu Republici Hrvatskoj, 26. listopada 2012. na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci održana je znanstvena konferencija "PERSPEKTIVE OBRAZOVNIH POLITIKA U VISOKOM OBRAZOVANJU - pogled na europsku dimenziju ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja“.

Na konferenciji su izlagali: prof. dr. sc. Pavel Zgaga, Sveučilište u Ljubljani, direktor Centra za studij obrazovnih politika CEPS, dr. sc. Željko Jovanović, ministar znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, prof. dr. sc. Pero Lučin, rektor Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Tatjana Vonta, Pedagoški institut Ljubljana i Pedagoški fakultet Kopar i prof. dr. sc. Jasna Krstović, dekanica Učiteljskog fakulteta u Rijeci. Doc. dr. sc. Lidija Vujičić predstavila je novoosnovani Centar za istraživanje djetinjstva Učiteljskog fakulteta, dok je doc. dr. sc. Željko Boneta predstavio prigodnu publikaciju.